New Hampshire

Hmong Tradiktè yo nan New Hampshire

Gade 7 Hmong tradiktè yo disponib nan New Hampshire nan rezo 2,411 lengwis nou nan tout peyi a.

Bezwen tradiksyon Hmong pou dokiman, depo legal, oswa materyèl biznis nan New Hampshire? Pou demann bò Manchester, Nashua, Concord, nou voye pwojè a bay lengwis verifye epi nou prepare li pou biwo, tribinal, lekòl, oswa ekip k ap revize li.

Hmong nan New Hampshire

Ki kote tradiksyon Hmong rive nan New Hampshire

Demann pou tradiksyon Hmong nan New Hampshire kouvri dosye imigrasyon, dokiman tribinal, dosye medikal ak kontra biznis. Òganizasyon nan Manchester, Nashua, Concord regilyèman bezwen tradiksyon sètifye dokiman Hmong ke USCIS, tribinal eta yo, inivèsite yo ak komisyon lisans yo aksepte.

Se yon tradiktè imen pwofesyonèl ki fè chak tradiksyon Hmong, epi yo revize li pou presizyon, fòma ak tèminoloji. Tradiksyon sètifye yo gen yon deklarasyon egzaktitid ki siyen, epi notarizasyon disponib lè otorite k ap resevwa a mande li.

Link Translations ap konekte kliyan ak lengwis pwofesyonèl depi 1995. Si espesyalis Hmong ou bezwen an pa nan lis la nan New Hampshire, rezo nasyonal nou an ak opsyon a distans yo pèmèt nou toujou jwenn moun pou pwojè ou a, anjeneral nan kèk èdtan.

Vil New Hampshire nou kouvriManchesterNashuaConcord
Ki kote travay sa a ale

Enstitisyon New Hampshire ki resevwa tradiksyon Hmong nou yo

Chak livrezon Hmong nan New Hampshire aliyen ak moun k ap resevwa a toutbon — sètifikasyon ak fòma matche ak kote dokiman an ap fini.

Biwo USCIS

  • USCIS Manchester Field Office

Tribinal nou travay avèk yo

  • U.S. District Court · D. New Hampshire
  • New Hampshire Supreme Court

Demach eta ki komen

  • NH Division of Vital Records
  • NH Board of Medicine credentialing
Kijan sa mache nan New Hampshire

Tradiksyon Hmong, etap pa etap

Chak dosye Hmong nan New Hampshire anrejistre, tradui, revize epi sètifye dapre règ biwo k ap resevwa a.

1

Telechaje

Voye dokiman Hmong ou yo ak delè a ak biwo k ap resevwa a — USCIS, tribinal, DMV oswa inivèsite.

2

Chwazi lengwis la

Yon tradiktè Hmong ki espesyalize nan domèn nan asiyen, anjeneral nan mwens pase yon èdtan.

3

Revizyon ak sètifikasyon

Revizyon pa yon dezyèm lengwis, apre sa yon deklarasyon egzaktitid siyen ki konfòm ak egzijans New Hampshire.

4

Livrezon

PDF ak fòma konsève livre nimerikman — estanda 24 èdtan pou dokiman kout, opsyon ijan disponib.

Mr. Toua C.

Hmong Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Hmong ak Hmong into English.

Coming from a family of translators and interpreters in Vietnam, I inherited both a love of language and a commitment to precision that defines my work as a Hmong translator.

My expertise lies in technical and engineering translation — I provide Hmong to English and English to Hmong translation of user manuals, safety data sheets, technical specifications, and engineering reports. Precision in terminology is the cornerstone of my professional Hmong translation services.

As a member of the National Association of Judiciary Interpreters and Translators (NAJIT), I adhere to a strict code of ethics and deliver certified Hmong translation of the highest caliber.

English into HmongHmong into English

Mr. Tou V.

Hmong Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Hmong ak Hmong into English.

Originally from Laos, I relocated to the U.S. to attend National University of Laos and have since dedicated over 11 years to professional Hmong translation services.

As a professional Hmong translator, I focus on social services and nonprofit settings, providing translation for public benefits applications, domestic violence shelters, refugee resettlement organizations, and community health outreach programs serving Hmong-speaking populations.

I hold state and federal court certification as a Hmong translator and have been qualified as an expert in legal translation in numerous court proceedings.

English into HmongHmong into English

Mr. Bee Y.

Hmong Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Hmong ak Hmong into English.

After emigrating from Thailand over 20 years ago, I dedicated myself to becoming a certified Hmong translator, helping others navigate the same linguistic challenges I once faced.

Focused on legal translation, I offer professional Hmong translation services for law firms, covering depositions, witness preparation, trial proceedings, and document review. My understanding of both common-law and civil-law systems makes me a valuable asset for cross-border litigation.

Available for on-site, remote, and telephone Hmong translation assignments, I offer flexible scheduling to accommodate urgent and after-hours requests.

English into HmongHmong into English

Ms. Ying M.

Hmong Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Hmong ak Hmong into English.

My path to becoming a Hmong translator started unexpectedly — after years in the healthcare industry in Laos, I realized my true calling was helping people communicate across languages.

I provide over-the-phone and video remote translation as a certified Hmong translator, supporting hospitals, courts, insurance companies, and government agencies with on-demand professional Hmong translation services available on short notice.

My Hmong translation services come with a quality guarantee — I stand behind every word and offer revisions to ensure complete client satisfaction.

English into HmongHmong into English

Ms. Nou L.

Hmong Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Hmong ak Hmong into English.

Graduating from National University of Laos with honors, I launched my career in Hmong translation and have spent the last 15 years building a reputation for excellence and reliability.

Specializing in academic and research translation, I handle journal articles, dissertations, grant proposals, and institutional correspondence between Hmong and English. Researchers and universities trust my professional Hmong translation services for publication-ready accuracy.

I am committed to quick turnaround times without sacrificing quality — my clients know they can count on me for accurate Hmong translation even under tight deadlines.

English into HmongHmong into English

Ms. Pa T.

Hmong Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Hmong ak Hmong into English.

Fluent in Hmong from birth and formally trained in translation at National University of Laos, I bring 25 years of professional experience and a genuine passion for cross-cultural communication.

My translation practice serves the hospitality, tourism, and aviation industries — I provide Hmong to English and English to Hmong translation for training manuals, safety briefings, guest communications, and regulatory documentation.

Recognized by peers and clients alike for exceptional accuracy, I have maintained a 99% client satisfaction rate across 25 years of professional Hmong translation services.

English into HmongHmong into English

Ms. Dao K.

Hmong Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Hmong ak Hmong into English.

Born and raised in Vientiane, Laos, I grew up speaking Hmong as my first language before immigrating to the United States, where I built a career as a professional translator.

I offer professional Hmong translation services in the manufacturing and supply chain sector, covering quality control documentation, ISO certifications, safety protocols, and vendor contracts. My technical fluency in both Hmong and English ensures nothing is lost in translation.

Continuously investing in professional development, I regularly attend translation industry conferences and workshops to refine my skills as a certified Hmong translator.

English into HmongHmong into English

Pwojè tradiksyon Hmong ki komen nan New Hampshire

Dokiman legal ak tribinal

Kontra, jijman, manda ak prèv tradui pou itilize nan tribinal New Hampshire.

Imigrasyon ak USCIS

Batistè, ak maryaj, diplòm ak dokiman sipò ak sètifikasyon pou USCIS.

Dosye medikal

Istwa pasyan, rezime egzeat ak rapò klinik tradui ak bon tèminoloji.

Biznis ak antrepriz

Akò, eta finansye, politik resous imen ak materyèl maketing pou mache kote yo pale Hmong.

Kalifikasyon akademik

Diplòm, relve nòt ak evalyasyon fòmate pou inivèsite ak komisyon lisans.

Teknik ak manyèl

Gid itilizatè, dokiman sekirite ak espesifikasyon tradui pa lengwis ki espesyalize.

01Kijan pou mwen jwenn yon tradiksyon sètifye Hmong nan New Hampshire?

Telechaje dokiman ou a nan fòm devis nou an. Yon tradiktè pwofesyonèl Hmong fè tradiksyon an, epi nou livre li ak yon deklarasyon sètifikasyon siyen ke USCIS, tribinal ak inivèsite nan New Hampshire aksepte.

02Èske USCIS aksepte tradiksyon Hmong nou yo?

Wi. Chak tradiksyon sètifye Hmong gen yon deklarasyon egzaktitid ki satisfè egzijans USCIS. Nou kapab tou òganize notarizasyon lè biwo k ap resevwa a mande li.

03Konbyen tradiksyon dokiman Hmong koute?

Pri a depann de longè dokiman an, pè lang lan ak delè a. Pifò dokiman estanda tankou batistè gen yon pri fiks pa paj; telechaje fichye ou a pou yon devis enstantane.

04Kilè mwen ka resevwa tradiksyon Hmong mwen an nan New Hampshire?

Dokiman estanda youn a de paj anjeneral livre nan 24 èdtan. Gen opsyon ijan disponib, epi tout bagay fèt sou entènèt, kidonk ou pa bezwen ale nan yon biwo.

05Èske nou tradui dokiman Hmong pou tribinal New Hampshire yo?

Wi. Tradiksyon sètifye Hmong yo prepare pou tribinal eta ak federal nan New Hampshire, ak yon fòma ki kenbe prèv, so ak tenm aliyen ak orijinal la.

06Èske nou ka notarye yon tradiksyon Hmong nan New Hampshire?

Wi. Lè biwo k ap resevwa a nan New Hampshire mande notarizasyon, nou òganize li ansanm ak sètifikasyon siyen an — tout bagay fèt a distans epi livre nimerikman.