New Hampshire

Tongan Tradiktè yo nan New Hampshire

Gade 7 Tongan tradiktè yo disponib nan New Hampshire nan rezo 2,411 lengwis nou nan tout peyi a.

Bezwen tradiksyon Tongan pou dokiman, depo legal, oswa materyèl biznis nan New Hampshire? Pou demann bò Manchester, Nashua, Concord, nou voye pwojè a bay lengwis verifye epi nou prepare li pou biwo, tribinal, lekòl, oswa ekip k ap revize li.

Tongan nan New Hampshire

Ki kote tradiksyon Tongan rive nan New Hampshire

Soti nan Manchester, Nashua, Concord rive nan tout rès New Hampshire, kòmand tradiksyon Tongan yo konsantre sou dosye imigrasyon, prèv tribinal, kalifikasyon akademik ak akò antrepriz. Nou aliyen chak dokiman ak biwo k ap resevwa a — USCIS, tribinal, DMV oswa yon komisyon lisans — pou li pase revizyon an premye fwa.

Se yon tradiktè imen pwofesyonèl ki fè chak tradiksyon Tongan, epi yo revize li pou presizyon, fòma ak tèminoloji. Tradiksyon sètifye yo gen yon deklarasyon egzaktitid ki siyen, epi notarizasyon disponib lè otorite k ap resevwa a mande li.

Link Translations ap konekte kliyan ak lengwis pwofesyonèl depi 1995. Si espesyalis Tongan ou bezwen an pa nan lis la nan New Hampshire, rezo nasyonal nou an ak opsyon a distans yo pèmèt nou toujou jwenn moun pou pwojè ou a, anjeneral nan kèk èdtan.

Vil New Hampshire nou kouvriManchesterNashuaConcord
Ki kote travay sa a ale

Enstitisyon New Hampshire ki resevwa tradiksyon Tongan nou yo

Chak livrezon Tongan nan New Hampshire aliyen ak moun k ap resevwa a toutbon — sètifikasyon ak fòma matche ak kote dokiman an ap fini.

Biwo USCIS

  • USCIS Manchester Field Office

Tribinal nou travay avèk yo

  • U.S. District Court · D. New Hampshire
  • New Hampshire Supreme Court

Demach eta ki komen

  • NH Division of Vital Records
  • NH Board of Medicine credentialing
Kijan sa mache nan New Hampshire

Tradiksyon Tongan, etap pa etap

Chak dosye Tongan nan New Hampshire anrejistre, tradui, revize epi sètifye dapre règ biwo k ap resevwa a.

1

Telechaje

Voye dokiman Tongan ou yo ak delè a ak biwo k ap resevwa a — USCIS, tribinal, DMV oswa inivèsite.

2

Chwazi lengwis la

Yon tradiktè Tongan ki espesyalize nan domèn nan asiyen, anjeneral nan mwens pase yon èdtan.

3

Revizyon ak sètifikasyon

Revizyon pa yon dezyèm lengwis, apre sa yon deklarasyon egzaktitid siyen ki konfòm ak egzijans New Hampshire.

4

Livrezon

PDF ak fòma konsève livre nimerikman — estanda 24 èdtan pou dokiman kout, opsyon ijan disponib.

Ms. Hina K.

Tongan Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Tongan ak Tongan into English.

My bilingual upbringing in Neiafu gave me native fluency in Tongan, and my subsequent training in the U.S. equipped me to work as a professional translator across multiple specialized fields.

As a certified Tongan translator, I work extensively in government and federal agency settings, supporting law enforcement interviews, social services cases, and federal court proceedings. My professional Tongan translation services meet the strict standards required by government contracts.

My commitment to the Tongan-speaking community goes beyond professional translation — I volunteer with local organizations to expand language access for underserved populations.

English into TonganTongan into English

Mr. Makoa K.

Tongan Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Tongan ak Tongan into English.

Born and raised in Nuku'alofa, Tonga, I grew up speaking Tongan as my first language before immigrating to the United States, where I built a career as a professional translator.

Literary and creative translation is my passion — I provide Tongan translation services for publishers, authors, and media companies, adapting novels, screenplays, subtitles, and marketing campaigns while preserving voice, tone, and cultural nuance between Tongan and English.

Holding certifications from both the ATA and the Certification Commission for Healthcare Interpreters, I am uniquely qualified to provide medical and legal Tongan translation services.

English into TonganTongan into English

Ms. Mele F.

Tongan Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Tongan ak Tongan into English.

Having been raised in a bilingual household — Tongan at home and English at school — I developed an intuitive understanding of both languages that has shaped my 22-year career as a translator.

My focus is medical translation — I work as a certified Tongan translator in hospitals, clinics, and telehealth settings, ensuring HIPAA-compliant communication between healthcare providers and Tongan-speaking patients. From informed consent to discharge instructions, accuracy saves lives.

I carry professional liability insurance, maintain strict confidentiality protocols, and treat every Tongan translation assignment — large or small — with the same level of professionalism.

English into TonganTongan into English

Mr. Kainoa K.

Tongan Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Tongan ak Tongan into English.

I come from a long line of multilingual professionals in Neiafu, Tonga, and chose to honor that heritage by becoming a certified Tongan translator.

My practice centers on immigration and asylum translation, where I serve as a certified Tongan translator for USCIS interviews, credible fear screenings, and immigration court proceedings. I understand the stakes involved and bring both precision and empathy to every Tongan to English assignment.

As a member of the National Association of Judiciary Interpreters and Translators (NAJIT), I adhere to a strict code of ethics and deliver certified Tongan translation of the highest caliber.

English into TonganTongan into English

Mr. Lopaka K.

Tongan Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Tongan ak Tongan into English.

My journey into Tongan translation began at University of the South Pacific, where I earned my degree in linguistics and discovered a passion for bridging language barriers.

Specializing in academic and research translation, I handle journal articles, dissertations, grant proposals, and institutional correspondence between Tongan and English. Researchers and universities trust my professional Tongan translation services for publication-ready accuracy.

My Tongan translation services come with a quality guarantee — I stand behind every word and offer revisions to ensure complete client satisfaction.

English into TonganTongan into English

Mr. Kai N.

Tongan Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Tongan ak Tongan into English.

After practicing law in Tonga for several years, I pivoted to Tongan translation in the U.S., bringing a unique legal perspective to my work as a translator.

I provide sworn translation and notarized document translation services in Tongan, handling birth certificates, marriage licenses, academic transcripts, diplomas, and immigration-related documents. Every certified Tongan translation I deliver is accepted by USCIS, courts, and academic institutions.

Entrusted with high-profile cases by leading law firms and Fortune 500 companies, I bring 23 years of discretion and excellence to every Tongan translation project.

English into TonganTongan into English

Ms. Ane T.

Tongan Tradiktè · New Hampshire

Jwenn yon Devis

Tradiksyon nan English into Tongan ak Tongan into English.

Fluent in Tongan from birth and formally trained in translation at Tonga Institute of Education, I bring 15 years of professional experience and a genuine passion for cross-cultural communication.

I deliver professional Tongan translation services for the pharmaceutical and life sciences industry, including clinical trial documentation, regulatory submissions, patient information leaflets, and informed consent forms. Every translation undergoes rigorous quality assurance for accuracy and compliance.

Clients consistently praise my reliability, cultural competence, and attention to detail — qualities I consider essential for any professional Tongan translator.

English into TonganTongan into English

Pwojè tradiksyon Tongan ki komen nan New Hampshire

Dokiman legal ak tribinal

Kontra, jijman, manda ak prèv tradui pou itilize nan tribinal New Hampshire.

Imigrasyon ak USCIS

Batistè, ak maryaj, diplòm ak dokiman sipò ak sètifikasyon pou USCIS.

Dosye medikal

Istwa pasyan, rezime egzeat ak rapò klinik tradui ak bon tèminoloji.

Biznis ak antrepriz

Akò, eta finansye, politik resous imen ak materyèl maketing pou mache kote yo pale Tongan.

Kalifikasyon akademik

Diplòm, relve nòt ak evalyasyon fòmate pou inivèsite ak komisyon lisans.

Teknik ak manyèl

Gid itilizatè, dokiman sekirite ak espesifikasyon tradui pa lengwis ki espesyalize.

01Kijan pou mwen jwenn yon tradiksyon sètifye Tongan nan New Hampshire?

Telechaje dokiman ou a nan fòm devis nou an. Yon tradiktè pwofesyonèl Tongan fè tradiksyon an, epi nou livre li ak yon deklarasyon sètifikasyon siyen ke USCIS, tribinal ak inivèsite nan New Hampshire aksepte.

02Èske USCIS aksepte tradiksyon Tongan nou yo?

Wi. Chak tradiksyon sètifye Tongan gen yon deklarasyon egzaktitid ki satisfè egzijans USCIS. Nou kapab tou òganize notarizasyon lè biwo k ap resevwa a mande li.

03Konbyen tradiksyon dokiman Tongan koute?

Pri a depann de longè dokiman an, pè lang lan ak delè a. Pifò dokiman estanda tankou batistè gen yon pri fiks pa paj; telechaje fichye ou a pou yon devis enstantane.

04Kilè mwen ka resevwa tradiksyon Tongan mwen an nan New Hampshire?

Dokiman estanda youn a de paj anjeneral livre nan 24 èdtan. Gen opsyon ijan disponib, epi tout bagay fèt sou entènèt, kidonk ou pa bezwen ale nan yon biwo.

05Èske nou tradui dokiman Tongan pou tribinal New Hampshire yo?

Wi. Tradiksyon sètifye Tongan yo prepare pou tribinal eta ak federal nan New Hampshire, ak yon fòma ki kenbe prèv, so ak tenm aliyen ak orijinal la.

06Èske nou ka notarye yon tradiksyon Tongan nan New Hampshire?

Wi. Lè biwo k ap resevwa a nan New Hampshire mande notarizasyon, nou òganize li ansanm ak sètifikasyon siyen an — tout bagay fèt a distans epi livre nimerikman.