New York

Mien Entèprèt yo nan New York

Gade 7 Mien entèprèt yo disponib nan New York nan rezo 2,411 lengwis nou nan tout peyi a.

Bezwen yon entèpretè Mien pou yon depozisyon, randevou medikal, oswa reyinyon biznis nan New York? Pou misyon bò New York City, Buffalo, Rochester, Albany, nou matche selon anviwonman an, mòd sèvis la, sijè a, ak orè a.

Mien nan New York

Ki kote entèpretasyon Mien rive nan New York

Tribinal, lopital, distri lekòl ak biznis toupatou nan New York konte chak jou sou entèprèt pwofesyonèl Mien. Soti nan depozisyon ak entèvyou imigrasyon nan New York City, Buffalo, Rochester, Albany rive nan randevou medikal ak reyinyon IEP nan tout eta a, yon entèpretasyon kalifye kenbe pwosedi yo egzat epi konfòm.

Entèprèt Mien nou yo travay an mòd konsekitif ak similtane, sou plas oswa a distans pa videyo (VRI) ak telefòn (OPI). Anpil nan yo kalifye pou tribinal oswa gen eksperyans medikal, epi yo tout swiv règ konfidansyalite ak etik entèprèt ki strik.

Link Translations ap konekte kliyan ak lengwis pwofesyonèl depi 1995. Si espesyalis Mien ou bezwen an pa nan lis la nan New York, rezo nasyonal nou an ak opsyon a distans yo pèmèt nou toujou jwenn moun pou pwojè ou a, anjeneral nan kèk èdtan.

Vil New York nou kouvriNew York CityBuffaloRochesterAlbany
Ki kote travay sa a ale

Enstitisyon New York ki rezève entèprèt Mien nou yo

Chak rezèvasyon Mien nan New York matche ak kote a — kalifikasyon, rejis ak mòd aliyen ak kote sesyon an ap fèt.

Biwo USCIS

  • USCIS New York City Field Office
  • USCIS Brooklyn Field Office
  • USCIS Queens Field Office
  • USCIS Long Island Field Office
  • USCIS Buffalo Field Office
  • USCIS Albany Field Office

Tribinal nou travay avèk yo

  • U.S. District Court · S.D. / E.D. / N.D. / W.D. New York
  • New York Court of Appeals
  • New York County Supreme Court

Demach eta ki komen

  • NYC Department of Health and Mental Hygiene vital records
  • NYS Department of Education professional-license packets
  • New York Family Court and Housing Court filings
  • NY OATH and tenant-landlord hearings
  • NY Bar admission foreign-credential packets
Kijan sa mache nan New York

Plasman entèprèt Mien, etap pa etap

Chak rezèvasyon Mien nan New York matche ak kote a epi konfime anvan jou randevou a — san sipriz.

1

Demann ou

Di nou kote a, vil la nan New York, dat la, dire a ak pè lang lan.

2

Chwazi entèprèt la

Yon entèprèt Mien kalifye matche ak kontèks la — tribinal, medikal oswa biznis.

3

Sesyon an

Sou plas nan lokal ou, oswa a distans pa videyo (VRI) ak telefòn (OPI) — konfime epi prepare davans.

Mr. Somphone V.

Mien Entèprèt · New York

Jwenn yon Devis

Konsekitif entèpretasyon nan English into Mien ak Mien into English. Disponib Sou plas, Videyo Adistans, ak Telefòn.

Before becoming a professional interpreter, I spent years working in international trade between Laos and the United States, which honed my Mien and English bilingual skills to a professional standard.

Specializing in corporate and business interpretation, I provide professional Mien interpretation services for multinational companies, covering board meetings, earnings calls, contract negotiations, and internal communications between English and Mien-speaking teams.

Backed by 18 years of experience and a deep respect for accuracy, I deliver Mien interpretation services that clients trust for their most consequential communications.

KonsekitifSou plasVideyo AdistansTelefònEnglish into MienMien into English

Mr. Tong H.

Mien Entèprèt · New York

Jwenn yon Devis

Konsekitif ak Similtane entèpretasyon nan English into Mien ak Mien into English. Disponib Sou plas ak Telefòn.

Military service stationed me around the world, but it was my Mien heritage from Thailand that ultimately led me to a fulfilling career as a professional interpreter.

I offer professional Mien interpretation services specializing in document translation for legal, financial, and corporate clients. My work includes certified and notarized translations of contracts, patents, financial disclosures, and regulatory filings — all delivered with meticulous attention to detail.

My commitment to the Mien-speaking community goes beyond professional interpretation — I volunteer with local organizations to expand language access for underserved populations.

KonsekitifSimiltaneSou plasTelefònEnglish into MienMien into English

Ms. Ying M.

Mien Entèprèt · New York

Jwenn yon Devis

Konsekitif entèpretasyon nan English into Mien ak Mien into English. Disponib Sou plas ak Telefòn.

A former educator from Laos, I transitioned into full-time Mien interpretation after 21 years of teaching, bringing strong communication skills and cultural sensitivity to every assignment.

Conference and event interpretation is my specialty — I provide simultaneous interpretation in Mien for international summits, academic conferences, and large-scale corporate events. I am equally skilled in consecutive interpretation for smaller, high-stakes diplomatic and business settings.

I carry professional liability insurance, maintain strict confidentiality protocols, and treat every Mien interpretation assignment — large or small — with the same level of professionalism.

KonsekitifSou plasTelefònEnglish into MienMien into English

Mr. Bee Y.

Mien Entèprèt · New York

Jwenn yon Devis

Konsekitif ak Similtane entèpretasyon nan English into Mien ak Mien into English. Disponib Sou plas, Videyo Adistans, ak Telefòn.

Born and raised in Chiang Rai, Thailand, I grew up speaking Mien as my first language before immigrating to the United States, where I built a career as a professional interpreter.

I provide sworn interpretation and notarized document interpretation services in Mien, handling birth certificates, marriage licenses, academic transcripts, diplomas, and immigration-related documents. Every certified Mien interpretation I deliver is accepted by USCIS, courts, and academic institutions.

Technology-proficient and detail-oriented, I utilize industry-standard CAT tools, terminology databases, and quality assurance processes to deliver consistent, professional Mien interpretation.

KonsekitifSimiltaneSou plasVideyo AdistansTelefònEnglish into MienMien into English

Ms. Pa T.

Mien Entèprèt · New York

Jwenn yon Devis

Similtane ak Konsekitif entèpretasyon nan English into Mien ak Mien into English. Disponib Sou plas ak Videyo Adistans.

Graduating from National University of Laos with honors, I launched my career in Mien interpretation and have spent the last 15 years building a reputation for excellence and reliability.

My professional Mien interpretation services focus on the energy and environmental sector, including environmental impact assessments, drilling reports, regulatory compliance documents, and safety training materials between English and Mien.

Holding certifications from both the ATA and the Certification Commission for Healthcare Interpreters, I am uniquely qualified to provide medical and legal Mien interpretation services.

SimiltaneKonsekitifSou plasVideyo AdistansEnglish into MienMien into English

Ms. Kham P.

Mien Entèprèt · New York

Jwenn yon Devis

Konsekitif entèpretasyon nan English into Mien ak Mien into English. Disponib Sou plas ak Telefòn.

I come from a long line of multilingual professionals in Hanoi, Vietnam, and chose to honor that heritage by becoming a certified Mien interpreter.

My specialization is healthcare interpretation, where I work as a Mien interpreter across mental health, oncology, pediatrics, and emergency medicine settings. As a HIPAA-compliant medical interpreter, I facilitate critical communication for Mien-speaking patients navigating the U.S. healthcare system.

Every document I produce as a certified Mien interpreter includes a signed certification statement and is accepted by courts, USCIS, and academic institutions nationwide.

KonsekitifSou plasTelefònEnglish into MienMien into English

Mr. Toua C.

Mien Entèprèt · New York

Jwenn yon Devis

Konsekitif ak Similtane entèpretasyon nan English into Mien ak Mien into English. Disponib Videyo Adistans ak Telefòn.

Having been raised in a bilingual household — Mien at home and English at school — I developed an intuitive understanding of both languages that has shaped my 5-year career as a interpreter.

As a professional Mien interpreter, I serve the education sector, supporting IEP meetings, parent-teacher conferences, school enrollment processes, and special education evaluations. I ensure Mien-speaking families fully understand and participate in their children's education.

Available for on-site, remote, and telephone Mien interpretation assignments, I offer flexible scheduling to accommodate urgent and after-hours requests.

KonsekitifSimiltaneVideyo AdistansTelefònEnglish into MienMien into English

Misyon entèpretasyon Mien ki komen nan New York

Tribinal ak legal

Depozisyon, odyans, abitraj ak reyinyon avoka-kliyan toupatou nan New York.

Randevou medikal

Vizit lopital, egzamen medikal endepandan ak seyans terapi.

Reyinyon biznis

Negosyasyon, vizit sou plas, fòmasyon ak konferans ak patnè ki pale Mien.

Entèvyou imigrasyon

Entèvyou USCIS, pwosedi azil ak randevou konsila.

Lekòl ak reyinyon IEP

Rankont paran-pwofesè, reyinyon IEP ak 504, ak odyans distri.

Videyo ak telefòn (VRI/OPI)

Entèpretasyon a distans sou demann lè yon entèprèt Mien sou plas pa nesesè.

01Kijan pou mwen rezève yon entèprèt Mien nan New York?

Mande yon devis ak dat, kote ak kontèks misyon ou a. Nou matche ou ak yon entèprèt Mien kalifye, sou plas nenpòt kote nan New York oswa a distans pa videyo oswa telefòn.

02Èske entèprèt Mien nou yo kalifye pou tribinal?

Anpil entèprèt Mien nan rezo nou an gen sètifikasyon tribinal oswa yo anrejistre nan sistèm jidisyè eta yo. Di nou kontèks ou a epi n ap bay yon entèprèt ki gen bon kalifikasyon yo.

03Konbyen yon entèprèt Mien koute nan New York?

Tarif yo depann de kontèks la, dire a ak mòd la (sou plas, videyo oswa telefòn). Misyon sou plas anjeneral gen yon minimòm de zè de tan; entèpretasyon a distans faktire a pri pa èdtan ki pi ba.

04Èske mwen ka jwenn yon entèprèt Mien nan yon ti tan?

Souvan, wi. Entèprèt videyo ak telefòn ka pwograme menm jou a anpil fwa, epi kouvèti sou plas depann de disponiblite entèprèt toupre kote ou ye nan New York.

05Èske nou bay entèprèt Mien andeyò gwo vil New York yo?

Wi. Kouvèti sou plas pi solid nan gwo zòn metwopoliten yo, epi entèpretasyon pa videyo (VRI) ak telefòn (OPI) pote menm kouvèti Mien lan nan chak konte nan New York.

06Ki kontèks entèprèt Mien nou yo kouvri plis nan New York?

Kontèks ki gen plis volim yo se odyans tribinal ak depozisyon, randevou medikal, entèvyou USCIS, reyinyon IEP ak negosyasyon biznis nan tout New York.